Kolejka 16

15.04.2017r.

WLKS Wambierzyce 1:4 Zamek Gorzanów

(1:0)

Strzelcy bramek: 1:0 Tomasz Koprowski  35' - 1:1 Grzegorz Zalewski 65'  (asysta Kamil Dymek), 1:2 Marcin Gorczyca 75' (asysta Kamil Dymek), 1:3 Marcin Gorczyca 80', 1:4 Dominik Matusik 82' (rzut wolny)

Żółte kartki: Przemysław Herba 23' i 86' Mateusz Ugarenko 51' i 67', Tomasz Wójcik 70', Piotr Brożek 82' - Grzegorz Zalewski 30' Kamil Dymek 80'

Czerwone kartki: Mateusz Ugarenko 67' (dwie żółte), Przemysław Herba 86' (dwie żółte)

Sędziował: Sylwester Kornatowski (jako główny), Jan Sobota, Krzysztof Biel (jako liniowi) - KS Kłodzko

Zamek Gorzanów: Miłosz Tysiak - Oskar Piesiak, Grzegorz Zalewski, Dawid Rosenau (88' Arkadiusz Grzyb), Radosław Sołodowczuk (67' Dawid Pachowicz) - Marcin Gorczyca, Paweł Koniuszek (C), Kamil Dymek (83' Mateusz Biernat), Filip Kozłowski (67' Mateusz Oczkowski) - Dominik Matusik (83' Szczepan Polak), Kamil Dawiec (88' Wojciech Rosenau)

Rezerwa: Sławomir Grebski

W pierwszym meczu wyjazdowym rundy rewanżowej seniorzy udali się do Ścinawki Średniej by zmierzyć się z rywalem z Wambierzyc, drużyną sąsiadującą w tabeli za sprawą różnicy zaledwie czterech punktów. W związku z tym pojedynek dla obu zespołów był niezwykle istotny i jedną z okazji by polepszyć swoją sytuację w dolnej części tabeli rozgrywek A-klasy.

Za sprawą przerwy w rozgrywkach młodzieżowych w kadrze meczowej znalazło się miejsce dla ośmiu młodzieżowców, którzy ponownie okazali się wsparciem, a także stanowili o sile pierwszej drużyny w trakcie spotkania. Do gry w pierwszej jedenastce trener Andrzej Matusik wystawił sześciu młodzieżowców, w tym pięciu zawodników w wieku 15 lat, którzy występują obecnie również w zespole Juniora Starszego, który pewnie zmierza po awans do Ligi Okręgowej. Młodzi zawodnicy zdecydowanie zaniżyli  średnią wieku pierwszej jedenastki w niedzielnym spotkaniu, która wyniosła 22,18.

Mimo wygranej różnicą trzech bramek, drugie zwycięstwo z WLKS-em (podobnie do pierwszego pojedynku wygranego 4:3 w rundzie jesiennej) nie przyszło z łatwością. Gospodarze wygrywali do 65 minuty za sprawą gola w pierwszej odsłonie gry (35min.), kiedy to sędziowie nie dostrzegli pozycji spalonej zawodników gospodarzy w polu karnym. Po  dość wyrównanej pierwszej części meczu, a zarazem słabej gry w wykonaniu Zamku, druga połowa należała do piłkarzy przyjezdnych. Od początku drugiej połowy piłkarze Andrzeja Matusika coraz częściej atakowali bramkę WLKSu, jednak dopiero w 65 minucie otworzył się worek z bramkami dla naszej drużyny. Do wyrównania doszło  dzięki trafieniu Grzegorza Zalewskiego (po uderzeniu głową) po dośrodkowaniu  Kamila Dymka z rzutu wolnego. Następnie, po dziesięciu minutach gry na prowadzenie wyprowadził naszą drużynę Marcin Gorczyca po ponownej asyście z dośrodkowania z rzutu rożnego Kamila Dymka. Chwilę po tym Marcin zanotował drugie trafienie w wyniku wygranego pojedynku w ,,sytuacji sam na sam''. W 82 minucie pojedynku zwycięstwo przypieczętował Dominik Matusik po strzale z rzutu wolnego kierując futbolówkę do siatki w lewy górny róg bramki strzeżonej przez goalkeepera WLKSu.

Za sprawą zwycięstwa, przełożonego spotkania pomiędzy zespołami z Bierkowic i Szalejowa oraz przegranej Tęczy ,seniorzy oddalili się od ,,strefy spadkowej" na 8 punktów.  Już w następnych dwóch kolejkach zawodników pierwszej drużyny LKS-u czekają kolejne dwa ważne pojedynki, które będą miały szczególny wpływ dla sytuacji w środku w tabeli. W zbliżającą się niedzielę seniorzy podejmą na własnym obiekcie o godzinie 16:00 zespół z Międzylesia, który zajmuje 8 pozycję w tabeli z dorobkiem 20 punktów. Natomiast za dwa tygodnie w drugim meczu wyjazdowym w Woliborzu, pierwsza drużyna zmierzy się ze Słowianinem, posiadającym w obecnej chwili 21 punktów.