Obiekty Sportowe

Obecne boisko sportowe w Gorzanowie

ul. Kłodzka 8

Wymiary boiska: długość: 104m; szerokość: 60m

Jesienią 2011 wykonano pierwszy etap budowy boiska sportowego w Gorzanowie. W ostatnich dniach listopada na terenie przyszłego boiska sportowego trwały pierwsze prace związane ze skablowaniem sieci średniego napięcia polegające na likwidacji sieci napowietrznej, a w zamian za to ułożenie kabla pod ziemią.

25.11.2011r. foto: Rafał Bernacki

Kolejne czynności miały już miejsce latem 2013 roku. Po wykonaniu prac geodezyjnych na terenie przyszłego boiska sportowego w lipcu odbywały się działania związane ze wstępnym wyrównaniem nawierzchni oraz wykonania odwodnienia terenu. Sierpień wiązał się z ułożeniem geowłókniny, nawiezieniem tłucznia oraz ziemi. W dalszym czasie, we wrześniu wykonano końcowe czynności związane z wyrównaniem terenu.

18.07.2013r; foto: Mateusz Biernat

31.08.2013r. foto: Mateusz Biernat

06.09.2013r. foto: Mateusz Biernat

sierpień 2014r. foto: Michał Bernacki

08 listopada odbyło się uroczyste otwarcie boiska na terenie sportowo- rekreacyjnym w Gorzanowie przy ul.Kłodzkiej 8.

Otwarcie uświetnionio rozegraniem towarzyskiego spotkania młodzików z MKS Nysą Kłodzko.

08.11.2014r. foto: Mateusz Biernat

Boisko sportowe w Zabłociu

W 2012 roku klub LKS Zamek Gorzanów przy współpracy Towarzystwa Miłośników Gorzanowa i Urzędu Miasta i Gminy w Bystrzycy Kłodzkiej zrealizował projekt ,,Zagospodarowanie części terenu we wsi Zabłocie na miejsce rekreacyjne, turystyczne i sportowe" Oficjalne otwarcie terenu miało miejsce 10 listopada 2012 roku, podczas którego zorganizowano turniej Młodzików.

Boisko sportowe w Gorzanowie (przy ulicy Plac Wolności 1)

Z chwilą powstania klubu pod nazwą ,,Czarni" Gorzanów oraz zmiany na ,,Zamek'' Gorzanów piłkarze występowali w roli gospodarzy na boisku znajdującym się na terenie kompleksu pałacowo-parkowego. W 2010 roku w związku z pierwszym awansem do klasy A nastąpiły prace związane z przygotowaniem placu gry wraz z jego otoczeniem do spełnienia wymogów stawianych przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu. Z początkiem lata, 7 lipca dokonano wyrównania placu gry, wybrania ziemi w narożniku boiska i przy linii bocznej od strony zachodniej. Następnie, 25 września wykonano ławki rezerwowych oraz barierki.

08.07.2010r. foto: Mateusz Biernat

Piłkarze Zamku występowali na boisku przy Placu Wolności do 2011 roku. Ostatni mecz w roli gospodarzy zawodnicy rozegrali 6 listopada wygrywając 4:1 z Luksem Czermną Kudową Zdrój w ramach rozgrywek klasy B. Ze względu na zmianę właściciela kompleksu pałacowo- parkowego nastała konieczność likwidacji obiektu sportowego.

Wiosną, w 2012 roku, piłkarze Zamku zmuszeni byli występować jako gospodarze na stadionie w Bystrzycy Kłodzkiej, z kolei jesienią seniorzy rozgrywali spotkania ligowe na boisku w Krosnowicach.