Nieudany start Seniorów - Porażki w ostatnich minutach

Czermna Kudowa Zdrój 3:2 Zamek Gorzanów

(2:2)

Sędziował: Oskar Hupało (KS Kłodzko)

Strzelcy bramek:  0:1 Paweł Barycz - 18 min., 1:2 Wojciech Rosenau - 31 min.

Skład Zamku: Sławomir Grebski  (46' Mariusz Konopacki) - Patryk Konopacki, Łukasz Konopacki, Arkadiusz Grzyb (74' Ireneusz Pazur), Kazimierz Gwizdak (C) - Sebastian Polak, Paweł Marcinowski (46' Miłosz Rydz), Wojciech Rosenau (70' Mariusz Pusz), Szczepan Polak - Andrzej Matusik (70' Adam Jaszczyszyn), Paweł Barycz.

W pierwszym spotkaniu ligowym w klasie B, II drużyna Zamku poniosła minimalną porażkę w Czermnej Kudowa Zdrój. Mimo, iż Zamek dwukrotnie wychodził na prowadzenie, a LUKS zmuszony był ,,gonić wynik", to drużyna gospodarzy schodziła z placu gry w roli zwycięscy za sprawą trafienia w 85 minuty gry. W zespole Zamku szansę gry od pierwszych minut  i jednocześnie debiutu otrzymali kolejni juniorzy. Dla Patryka Konopackiego oraz Sebastiana Polaka było to pierwsze spotkanie ligowe w zespole seniorskim. Do kadry II drużyny dołączyli również Mariusz Pusz oraz Ireneusz Pazur, który w przeszłości występował w naszym klubie zarówno w zespole Juniorów jak i Seniorów. Po dłuższej nieobecności w niedzielnym spotkaniu w barwach Zamku wystąpili także Adam Jaszczyszyn, Miłosz Rydz oraz Łukasz Konopacki.

Za tydzień piłkarzy drugiego zespołu czeka kolejny wyjazd, do Lądka Zdrój, by tam rozegrać spotkanie z seniorami Trojanu, którzy po kilku latach nieobecności na ligowych boiskach pojawili się ponownie w rozgrywkach.

OZPN Wałbrzych IV Grupa A - klasy

Kolejka 1

Zamek Gorzanów 2:3 ATS Wojbórz

(1:0)

Sędziowali: Rafał Jamrozik (jako główny) oraz Kazimierz Tomaka i Mariusz Mordarski (jako asystencji) - KS Kłodzko

Strzelcy bramek: 1:0 Dominik Matusik - 32 min. (rzut karny). , 2:0 Grzegorz Grochalski 47 min. -  2:1 Krzysztof Hnatów  -57 min., 2:2 Maciej Wnent 62 min. (rzut karny), 2:3 Marcin Wacławik 89 min.

Napomnienia - Konrad Bajor 38 min, Krzysztof Hnatów 41 min., Mariusz Jastrzębski 68 min. (ATS)

Skład Zamku: Miłosz Tysiak - Oskar Piesiak (55' Grzegorz Zieliński), Mateusz Biernat (65' Grzegorz Zalewski), Dawid Rosenau, Grzegorz Kuczek - Marcin Gorczyca (62' Dawid Pachowicz), Kamil Dymek, Paweł Koniuszek (C), Grzegorz Grochalski (80' Łukasz Mackiewicz) - Dominik Matusik, Kamil Dawiec

W rozpoczynającym sezon 2017/2018 pojedynku ligowym zespół prowadzony przez Andrzeja Matusika przegrał na swoim obiekcie 2:3, pomimo, iż do niemal 62 minuty gry prowadził w meczu za sprawą bramek Dominika Matusika i Grzegorza Grochalskiego. Ostatnie 30 minut meczu miały decydujący wpływ na końcowy rezultat, który należy uznać za sprawiedliwy biorąc pod uwagę postawę obu drużyn w przeciągu całych 90 minut pojedynku. Zarówno Zamek i ATS stwarzali sytuacje mogące zakończyć się bramkami, jednakże przyjezdni częściej gościli pod bramką naszego bramkarza, który niejednokrotnie zmuszony był ratować nasz zespół od utraty gola.

Drużyna gości, szczególnie w drugiej połowie, dzięki zaangażowaniu całego zespołu, stworzeniu licznych sytuacji podbramkowych oraz przysłowiowej ,,walki do końca" wywiozła z gorzanowskiego boiska 3 punkty i może zaliczyć start w rozgrywkach A-klasy za bardzo udany.