Zamek Gorzanów 2:3 Kryształ Stronie Śląskie

(1:1)

Bramki: Grzegorz Grochalski, Łukasz Konopacki

Asysty: Paweł Barycz, Grzegorz Zalewski

Żółte kartki: Dawid Pachowicz, Łukasz Konopacki, Paweł Koniuszek.

Skład: Kudła, Gwizdak, Grzyb, Zieliński, Ł. Konopacki, Grochalski (55' Smółka), Pachowicz (55' Koniuszek), Zalewski, Ściebura, Dawiec, Barycz

Rezerwa: Szczepanik

Dostępna jest Galeria zdjeć [29foto]

W pojedynku z wyżej notowanym zespołem, a zarazem spadkowiczem Gorzanowianie ponieśli minimalną porażkę, która podtrzymuje trwającą od 17 sierpnia serię bez zwycięstwa na własnym boisku. W dzisiejszym meczu doszło do kilku roszad w składzie drużyny Andrzeja Matusika w porównaniu do ubiegłego wyjazdowego meczu ze Śnieżkiem. Zabrakło Grzegorza Kuczka, Pawła Szydły, Radosława Sołodowczuka. Do składu za to powrócili Paweł Barycz, Dawid Pachowicz, Paweł Koniuszek oraz po dłuższej, miesięcznej nieobecności Łukasz Konopacki.

Początek spotkania należał do przyjezdnych, którzy chwilę po gwizdku rozpoczynającym pojedynek doprowadzili do stanu 0:1 za sprawą strzału Tomasza Haydona. W 15 minucie mogło dojść do podwyższenia wyniku, jednakże Kazimierz Gwizdak zdążył wrócić za zawodnikiem Kryształu i w ostatniej chwili przerwał akcję Kryształu.

Do wyrównania doszło kilka minut przed zakończeniem pierwszej połowy, po zagraniu Pawła Barycza, Grzegorz Grochalski minął obrońców oraz ograł bramkarza Kryształu i trafił  do niestrzeżonej już bramki.

Następna zmiana rezultatu nastąpiła tuż po przerwie, gdy piłkarz Kryształu pomimo prób interwencji obrońców Zamku zdołał przełamać linię defensywy i znaleźć się w sytuacji ,,sam na sam'' z naszym bramkarzem. Zawodnik gości nie dał szans naszemu kapitanowi i wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Trzeci gol dla Stronia padł kilkanaście minut później po sytuacji, gdzie Łukasz Konopacki nieprzepisowo zatrzymał rywala przed linią 16-stki. Obrońca Zamku w konsekwencji otrzymał żółty kartonik, a Kryształ stanął przed szansą podwyższenia wyniku z rzutu wolnego. Piłkarz Stronia precyzyjnym strzałem skierował futbolówkę w dolny róg bramki Tomasza Kudły. Po niespełna dziesięciu minutach od trafienia gości doszło do kolejnej, jednocześnie ostatniej zmiany wyniku niedzielnego pojedynku. W polu bramkowym gości po uderzeniu Grzegorza Zalewskiego piłka znalazła się przy Łukaszu Konopackim, który w zamieszaniu skorzystał z okazji i doprowadził do rezultatu 2:3. Do ostatniego gwizdka sędziego zawodnicy Andrzeja Matusika próbowali doprowadzić do remisu między innymi po strzałach Kazimierza Gwizdaka oraz Grzegorza Zielińskiego, mimo to wynik nie uległ już zmianie.

Za tydzień seniorzy wybiorą się do Ożar, gdzie zmierzą się z Interem. Początek meczu o godzinie 13:30