OZPN Wałbrzych: Liga Okręgowa Juniora Starszego

Kolejka 15, 07.04.2018r. (sobota) godz. 11:00

Zamek Gorzanów 0:5 Bielawianka Bielawa

Napomnienia: brak

Skład Zamku:Łukasz Szabunio - Sebastian Polak, Kacper Glanowski, Patryk Konopacki (C), Jakub Szajter, Kacper Muszyński - Szczepan Polak, Kacper Jaworski, Kacper Urban, Michał Klimczak - Bartosz Polak (45' Maciej Dymek).

W pierwszym meczu rundy wiosennej w Wałbrzyskiej Lidze Okręgowej Juniora Starszego, Zamek musiał uznać wyższość drużyny przyjezdnej, która przybyła na spotkanie w 18 - osobowym składzie. Z kolei w kadrze zespołu Andrzeja Matusika znalazło się zaledwie dwunastu zawodników, w tym w pierwszej jedenastce z konieczności zagrali Kacper Urban, Bartosz Polak oraz Kacper Glanowski. Troje wymienionych są podstawowymi graczami w drużynie trampkarzy Jana Sęgi, jednak na skutek gry w pierwszym zespole Macieja Szymańskiego, Mateusza Oczkowskiego oraz transferu Kamila Dymka, Filipa Kozłowskiego czy niespodziewanej nieobecności Karola Koguta, Łukasza Mackiewicza i Pawła Nowaka zostali przesunięci do starszej drużyny. Zmiany te, niestety miały wyraźnie negatywny wpływ na grę młodszej drużyny młodzieżowej czego rezultatem była równie wysoka przegrana trampkarzy z Hutnikiem Szczytna w meczu rozegranym na tym samym boisku o godzinie 13:30.

Jedną z niewielu pozytywnych informacji po zakończonym spotkaniu jest powrót jednego z zawodników po ponad półrocznej przerwie spowodowanej bardzo poważną kontuzją. W składzie pojawił się Maciej Dymek, bez zwątpienia jeden z najzdolniejszych zawodników wśród młodzieży reprezentującej nasz klub w ligowych rozgrywkach. Jeden z czołowych strzelców drużyn młodzieżowych rozpoczął pojedynek na ławce rezerwowych, mimo to już w drugich 45 minutach gry znalazł się na murawie i niejednokrotnie zagrażał bramce przeciwnika (niewykorzystując chociażby sytuacji sam na sam z bramkarzem). Zawodnik równocześnie w niedzielę otrzymał szansę do rozegrania kolejnych minut, tym razem w zespole seniorskim.

Z powodu trwającego obecnie strajku sędziów z PPN Kłodzko, zgodnie z regulaminem rozgrywek w wyniku losowania przedstawicieli obu klubów, mecz zmuszony był sędziować trener naszego młodzieżowego zespołu, Andrzej Matusik.