Wychowanek Zamku na testach w Brighton and Hove Albion

Kolejna garść dobrych informacji odnośnie młodych zawodników Zamku, tym razem odnośnie młodzieżowca występującego w roli bramkarza, który obecnie broni barw klubu z Wrocławia.

Marcel Rosenau, który na początku 2017 roku przeszedł z naszego klubu do FC Wrocław Academy U.K.S. (więcej informacji w linku) zebrał kolejny cenny bagaż doświadczeń na tle sportowym. W minionym już tygodniu 17 letni gracz drużyny z Wrocławia miał okazję przejść testy sportowe w jednym z angielskich klubów piłkarskich, którego pierwsza drużyna występuje na szczeblu Premier League. Jest nim klub Brighton & Hove Albion (znajdujący się w nadmorskim mieście Brighton), którego I drużyna zajmuje obecnie 13 pozycję w tabeli Premier League. Warto zaznaczyć, że dla naszego zawodnika nie był to pierwszy wyjazd za granicę w celu zaprezentowania swoich umiejętności w obcym klubie, ponieważ już w 2017 roku, Marcel wyjechał do Leverkusen, gdzie miał podobną sposobność do sprawdzenia się w klubie posiadającym I drużynę w Bundeslidze. Gratulując Marcelowi oraz rodzinie, życzymy jednocześnie dalszych sukcesów i postępów w szeregach obecnego zespołu, jak również omijania kontuzji.

Więcej informacji o tygodniowym wyjeździe Marcela do Anglii można znaleźć na facebooku FC WROCŁAW Academy.