Zwycięstwo na piątkę

17 kolejka III gr. A-klasy

20.03.2016r. 11:00

Zamek Gorzanów 5:1 Pogoń Duszniki Zdrój

Sędziowali: p. Rakoczy (jako główny) oraz p. Hupało, p. Szott (jako boczni) - PPN Kłodzko

Strzelcy bramek: 1:0 Kamil Dawiec, 2:0 Kamil Dawiec, 3:0 Kazimierz Gwizdak, 4:1 Paweł Barycz, 5:1 Tomasz Marcinowski - Damian Kania 3:1

Asystowali: 1:0 Tomasz Marcinowski, 2:0 Marcin Gorczyca, 4:1 Kamil Dawiec, 5:1 Kamil Dawiec

Skład Zamku: Marcel Rosenau- Kazimierz Gwizdak, Arkadiusz Grzyb, Dawid Pachowicz, Paweł Marcinowski- Tomasz Marcinowski, Grzegorz Zalewski, Paweł Koniuszek (C), Grzegorz Kuczek, Marcin Gorczyca,

Na zmiany wchodzili: Paweł Barycz 75' za Marcina Gorczycę, Piotr Pachołek 80' za Pawła Marcinowskiego, Szczepan Polak 81' za Tomasza Marcinowskiego, Wojciech Rosenau 85' za Kamila Dawca

W 17 kolejce A-klasy seniorzy wygrali po bardzo dobrym spotkaniu z wiceliderem grupy, MKS-em Pogonią Duszniki Zdrój. Pomyślne wznowienie rozgrywek tym bardziej cieszy, że Zamek po raz pierwszy zwyciężył w klasie A z zespołem Pogoni. Dopiero w dziesiątym pojedynku Zamek okazał się lepszy od rywala występującego na stadionie im. Kazimierza Górskiego. Niekorzystna dla nas seria trwała od 2010 roku, kiedy to seniorska drużyna Zamku stawiała pierwsze kroki w klasie A.

Dla Pogoni rywalizacja o punkty z Zamkiem była zarazem pierwszą okazją do rozegrania meczu w tym roku. Brak gier kontrolnych spowodowany był niemożliwością zebrania odpowiedniej ilości osób, by móc rozegrać jakiekolwiek spotkanie towarzyskie. W przerwie zimowej zespół opuścili Marco Tysiak i Michał Wojciechowski. Do składu dołączyli za to Jakub Rokita, Sławomir Wiśniewski oraz Marcin Jóźwiak. Do Gorzanowa Pogoń przyjechała w osłabionym, 13-osobowym składzie. Trener Bartłomiej Drozdrowski wyjątkowo nie mógł wystawić do gry podstawowego bramkarza Roberta Popławskiego. Nieobecnego goalkeepera zastąpił 17-letni Kamil Wojtaszczyk.

Seniorzy Zamku przystąpili do meczu m. in. bez Dominika Matusika (pauzującego za czerwoną kartkę otrzymaną w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej z Orlętami Krosnowice), Łukasza Konopackiego, Grzegorza Zielińskiego, Sławomira Sandłaka (przyczyny osobiste), a także podstawowego bramkarza i jednocześnie kapitana w rundzie jesiennej, Tomasza Kudły.

W spotkaniu z Dusznikami opaskę kapitańską przejął Paweł Koniuszek. W kadrze meczowej pojawiło się za to dwóch młodzieżowców, 15- letni Marcel Rosenau i Szczepan Polak, którzy uczestniczyli w przygotowaniach do rundy rewanżowej seniorów rozgrywając przy tym pierwsze sparingi w drużynie seniorskiej. Młodzi piłkarze otrzymali szansę gry i udanie zadebiutowali w spotkaniu z Pogonią. Marcel rozegrał 90 minut na pozycji bramkarza. Z kolei Szczepan zmieniając w 81 minucie, strzelca 5 bramki Tomasza Marcinowskiego wystąpił na lewej pomocy. Wspomnieć należy również o Kamilu Dawcu, który powrócił do naszego klubu z Iskry Jaszkowej Dolnej. Napastnik zanotował świetny występ wpisując się dwa razy na listę strzelców i dwukrotnie asystując przy trafieniach Tomasza Marcinowskiego i Pawła Barycza.

Gratulacje dla całej drużyny za udaną inaugurację wiosny.

W najbliższą sobotę A-klasa rozgrywa i ,,odrabia" jednocześnie 16 kolejkę. Seniorzy Zamku odpoczywają z powodu rozegrania spotkania 29 listopada zeszłego roku. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0:1 na korzyść Bierkowic po golu w doliczonym czasie gry.

Powiązana galeria: