Seniorzy: Trojan zatrzymany - Remis w Lądku

Kolejka 19

14.04.2019r. godz. 16:00 - niedziela

Trojan Lądek Zdrój 2:2 Zamek Gorzanów

(1:1)

Sędziowali: p. M. Wolak (jako główny) oraz p. M. Gerlach i p. M. Mordarski (jako asystenci) - KS Kłodzko

Strzelcy bramek: 0:1 Dominik Matusik 4', 1:1 Karol Zimny 42', 2:1 Michał Poświstajło 82', 2:2 Dawid Rosenau 90'.

Napomnienia: 6' Maciej Szymański, 20' Kacper Jaworski, 31' Marcin Sałdyka, 39' Łukasz Brzeziński, 40' Grzegorz Kuczek, 63' Marcin Poświstajło, 65' Dawid Pachowicz, 68' Dawid Pachowicz, 75' Marcin Sałdyka, 83' Jacek Stępień, 90+4 Konrad Sadliński.

Wykluczenia: 68' Dawid Pachowicz, 75' Marcin Sałdyka.

Skład Zamku: Kazimierz Gwizdak - Jakub Szajter, Kacper Jaworski, Grzegorz Zalewski, Grzegorz Kuczek - Bartosz Wojtyła, Paweł Koniuszek (C), Maciej Szymański, Maciej Dymek, Filip Kozłowski - Dominik Matusik.

Zmiany: 60' Mikołaj Lemański za Pawła Koniuszka, 65' Dawid Pachowicz za Jakuba Szajtera, 75' Dawid Rosenau za Bartosza Wojtyłę, 85' Paweł Barycz za Dominika Matusika, 88' Szczepan Polak za Kacpra Jaworskiego.

Rezerwa: Damian Goliasz, Sławomir Grebski.

W ubiegłą niedzielę w ramach 19 kolejki A-klasy, Zamek rywalizował o ligowe punkty z zajmującym pierwszą pozycję w tabeli Trojanem Lądek Zdrój. Spotkanie drużyn zakończyło się podziałem punktów, mimo że gospodarze jeszcze do 90 minuty gry prowadzili w spotkaniu i byli bardzo bliscy kontynuowania passy zwycięstw, trwającej od 8 kolejki. O remisie zadecydował gol 17-letnego D. Rosenau, który wszedł na boisko w 75 minucie gry zmieniając B. Wojtyłę. Dla młodzieżowca występującego w roli obrońcy był to już 4 gol w sezonie. Obrońca Zamku po raz drugi w tym sezonie uratował drużynę Seniorów przed porażką znajdując drogę do bramki rywala tuż przed końcowym gwizdkiem (poprzednio w 8 kolejce przeciwko Polonii Bystrzycy Kłodzkiej).

Tuż po rozpoczęciu spotkania, w 4 min. gry do siatki rywali trafił D. Matusik notując 12 bramkę w sezonie. Do wyrównania w 42 min. I połowy doprowadził K. Zimny. W 82 min., a na prowadzenie gospodarzy wyprowadził M. Poświstajło. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Ł. Brzezińskiego pokonał D. Rosenau ustalając końcowy rezultat.
Warto zaznaczyć, iż arbiter główny pokazał w spotkaniu aż 11 żółtych i dwie czerwone kartki.

W wielką sobotę liga ponownie zawita do Gorzanowa. Zamek zmierzy się o godz. 16:00 ze Śnieżnikiem Domaszków, zajmującym 5 miejsce w tabeli, którego przewaga nad zespołem A. Matusika wynosi zaledwie punkt. Rywal w poprzedniej kolejce również podzielił się punktami, remisując 3:3 z Pogonią Duszniki Zdrój.