Młodzież Zamku trenuje z IV ligowym zespołem

W trwającym okresie przygotowawczym do rundy rewanżowej sezonu 2017/2018 nasi dwaj młodzi wyróżniający się zawodnicy, Kamil Dymek oraz Filip Kozłowski, którzy reprezentują nasz klub w rozgrywkach juniorskich (Wałbrzyska Liga Okręgowa Juniora Starszego) oraz seniorskich (IV Grupa Wałbrzyskiej A-klasy) uczestniczą w chwili obecnej w treningach i meczach towarzyskich I zespołu Nysy Kłodzko występującego w IV Lidze Dolnośląskiej Seniorów. Obaj zawodnicy, którzy ukończą w tym roku dopiero 17 rok życia, biorąc czynny udział zarówno w treningach i sparingach I drużyny z Kłodzka mają doskonałą sposobność, by w dalszym ciągu rozwijać swoje umiejętności, właściwie przygotować się fizycznie przed zbliżającymi się za dwa miesące rozgrywkami, a przede wszystkim zebrać cenne doświadczenie w jednym z najlepszych klubów w naszym Okręgu.

W okresie letnim, w drużynie Nysy testowani byli między innymi dwaj czołowi strzelcy IV grupy A-klasy, Dominik Matusik wraz z Grzegorzem Dereniem (Łomniczanka Stara Łomnica), którzy mieli wzmocnić formację ofensywną. Ostatecznie zawodnik Zamku pozostał w naszym zespole, z kolei Grzegorz Dereń zmienił barwy klubowe i okazał się jednym z najlepszych zawodników Nysy w rundzie jesiennej.

Klub z Kłodzka coraz częściej sięga po młodych zawodników, którzy w późniejszym czasie otrzymują szansę gry i niejednokrotnie z powodzeniem prezentują się na ligowych boiskach i stanowią o sile zespołu, czego potwierdzeniem jest chociażby spora ilość zawodników w kadrze z rocznika 1997r., a także poszukiwanie i sprowadzanie młodych zawodników z pobliskich miejscowości, gdzie kluby występują w niższych rozgrywkach ligowych.

Nawiązując, stanowi to dobry prognostyk dla okolicznych klubów, szczególnie tych, które stawiają sobie za cel w głównej mierze promowanie aktywności ruchowej, ale i doskonalenie piłkarskich umiejętności lokalnej młodzieży, by w późniejszym czasie umożliwić młodym zawodnikom rozwój swych uzdolnień na coraz wyższym szczeblu rozgrywek. Dzięki temu mogą oni trafić do kolejnych klubów piłkarskich, jak chociażby wyżej wspomniany klub z Kłodzka.