Juniorzy: W pojedynku Zamków lepszy Kamieniec (24 foto)

OZPN Wałbrzych: Liga Okręgowa Juniora Starszego

Kolejka 10

21.10.2017 (sobota) godz. 14:00

Zamek Gorzanów 2:5 Zamek Kamieniec Ząbkowicki

(1:1)

Sędziowali: p. Wojciech Kozik (jako główny) oraz p. Szymon Kobryńczuk i p. Jan Sobota (jako asystenci) - KS Kłodzko

Strzelcy bramek: Karol Kogut 1:0 - 14 min., 2:3 - 68 min. (Zamek Gorzanów) - Jakub Nowak 1:1 - 24 min., Jakub Nowak 1:2 - 48 min., Jakub Nowak 1:3 - 56 min., Jakub Nowakowski 2:4 - 77 min., Jakub Nowak 2:5 - 86 min.

Napomnienia: Kacper Muszyński - 16 min. (Zamek Gorzanów)

Skład Zamku: Łukasz Szabunio - Kacper Muszyński, Patryk Konopacki, Kacper Jaworski (60' Jakub Szajter), Sebastian Polak - Kacper Urban -  Karol Kogut, Paweł Nowak,  Mateusz Oczkowski (Kpt.), Szczepan Polak - Bartosz Polak (46' Jakub Stępień).

Drużyna Juniorów już po raz trzeci musiała znieść gorycz porażki w debiutanckim sezonie w Lidze Okręgowej. Do spotkania gospodarze przystąpili w mocno osłabionym składzie ze względu na pozostawienie do gry w pierwszej drużynie przez trenera części podstawowych zawodników i otrzymanie szansy występu od pierwszych minut w derbowym pojedynku ze Starą Łomnicą. W zamian za to w pierwszym składzie pojawiło się dwóch trampkarzy, Kacper Urban oraz Bartosz Polak, a na ostatnie 30 minut  spotkania wszedł również Jakub Szajter.  W składzie juniorów zabrakło Macieja Szymańskiego, Filipa Kozłowskiego, Dawida Rosenau oraz Oskara Piesiaka, którzy wystąpili w niedzielnym spotkaniu i mieli znaczny wkład dla uzyskania korzystnego wyniku przez pierwszą drużynę. Zabrakło również Łukasza Mackiewicza i Michała Klimczaka. Ponownie w drużynie Juniorów nie wystąpił Kamil Dymek, który za to w niedzielę w spotkaniu derbowym rozegrał 45 minut gry zmieniając w drugiej części gry Dawida Pachowicza. Młody zawodnik podobnie jak jego pozostali koledzy z młodzieżowej drużyny przyczynił się również do zdobycia trzech oczek przez zespół z Gorzanowa.

Drużyna gości zasłużenie zwyciężyła we wczorajszym spotkaniu wykorzystując przede wszystkim podstawowe błędy  Zamku popełniane w polu karnym podczas wykonywania stałych fragmentów gry, dzięki którym czterokrotnie Kamieniec zdołał trafić do bramki Łukasza Szabunio. Ozdobą spotkania był gol zawodnika gości, który popisał się  bardzo dobrym uderzeniem zza pola karnego. Zawodnik Kamieńca Ząbk. skierował futbolówkę do siatki w prawe ,,okienko'' i zdjął przysłowiową ,,pajęczynę" nie dając szans na jakąkolwiek interwencję naszemu bramkarzowi.

Za tydzień młodzieżowa drużyna Zamku wybierze się do Bystrzycy Górnej by zmierzyć się z drużyną LKSu zajmującą obecnie trzecią pozycję w tabeli z dorobkiem 15 punktów.